Hakkımızda

gumusyay_logo

Gümüşhacıköy Kaymakamı Sayın Serdar KARTAL’ın üstün gayretleri ve uğraşısı sonucu 2012 yılı ocak ayında  GÜMÜŞHACIKÖY GÜMÜŞYAY GELENEKSEL  OKÇULUK EĞİTİM VE KÜLTÜR  DERNEĞİ kuruldu. Derneğin kısa adı “GHKOD”dur. Derneğin merkezi Gümüşhacıköy’dedir. Dernek, yurt içinde ve yurt dışında şube açabilir. Gümüşhacıköy Kaymakamlığı başta olmak üzere Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli şekilde çalışmalarını sürdürerek 2012 yılı ocak ayı içinde Dernek olarak faaliyetlerini sürdürmeğe başlamıştır.

 “GÜMÜŞHACIKÖY GÜMÜŞYAY GELENEKSEL OKÇULUK DERNEĞİ” 1 Başkan, 1 Başkan Yardımcısı, 1 Genel Sekreter, 1Sayman ve 3 üyeden oluşan Yönetim Kuruluna sahiptir. Ayrıca Gümüşhacıköy Kaymakamı ve Gümüşhacıköy Belediye derneğin onursal üyesidir.

 

 Derneğin amacı; somut olmayan kültürel mirasın önemi ve korunması konusunda, özellikle yeni kuşakların daha fazla bilinçlendirilmesi gerektiğini göz önünde bulundurarak, geleneksel Türk okçuluğunu geliştirmek ve geleneksel okçuluk tekniklerini öğretip yaygınlaştırmak,

Bir Cevap Yazın